מה אומר החוק על תקנות למניעת רעש?

סוככים הם למעשה קבוצה של פתרונות הצללה היכולים לשמש אותנו בבית או בעסק. עם התקדמות הטכנולוגיה, ניתן לייצר סוגים רבים של סוככים משלל חומרים ובאינספור דוגמאות ועיצובים.

חלק מתופעות הלוואי של התקנת פרגולה או סוככים, זה שיש רעש, וגם אם רוצים לא ניתן להימנע ממנו. ובאמת שכנים רבים מבינים זאת וחיים עם זה. עם זאת יש מקרים בהם הרעש הרבה יותר קיצוני מהסטנדרט, או שלחלופין נעשה בשעות שאינן סבירות. על כן ניתן למצוא חקיקה בתחום לטובת הגנת השכנים. כך שכן ניתן לקדוח, לשבור קירות, לנסר, לחפור ולהפעיל מגוון מכונות רעשניות, אך כל זאת במסגרת התקנות.

שעות ורמות רעשים

תקנון למניעת רעש שיצא בשנת 1966 מציין שלא יבוצעו עבודות בין 22:00 ל- 06:00 בבוקר בבניין שגרים בו אנשים, ובמקביל אין לעבוד עם מכונות ממנועות ורעשניות בין 19:00 ל- 06:00. כמו כן ב1977 נקבע מהו רעש בלתי סביר, כך שאם רעש נמשך באופן רציף יותר מ- 9 שעות ביום, לא יהיה ניתן לחרוג מ- 50 דציבלים באתר עבודה הנמצא באזור מגורים, אלא רמת הרעש המותרת תהיה 40 דציבלים.

חידוש

ב- 2011 נכנסו תקנות חדשות. תקנות אלו מציינות שאסור להשמיע רעש באזורי מגורים מ- 20:00-07:00, ואילו ביום שישי מותר להשמיע רעש רק עד שעה 17:00. עם זאת אם מדובר על רעש שנובע מכלים כבדים, יהיה אסור להפעילם מ- 19:00 ועד 07:00 בבוקר. עם זאת הכול טוב ויפה אף בפועל החוקים קיימים, אך האכיפה עדיין בחיתוליה, ואולי כיוון שאנשים לא מודעים לזכויות שלהם, ולא ברור להם כיצד ניתן לאמוד את עוצמת הרעש.

המצב בפועל

אם אתם מהצד של המתקין ואתם מבקשים לשמור על יחסי שכנות נעימים לאורך השנים, מוטב לעבוד רק עם בעלי מקצוע, וזאת כי לרוב הם שומרים על מקצועיות ומקפידים לכבד את החוקים. עם זאת למרות שהפרת התקנות מהווה לא פחות מעבירה פלילית, עדיין הקנסות נעים רק בין 500 ל- 700 ₪. עד שהדברים יקבלו משנה חשיבות ותתחיל אכיפה רצינית, מוטב שנמשיך לנהוג כבני אדם אחד לשני, ונקפיד על נוהלי הרעש מתוך אכפתיות והתחשבות, ולא עקב רתיעה מהקנס.

מעוניין בקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית!